محصولات وکام برای نقاشی دیجیتال

با کیفیت نقاشی کنید

با محصولات وکام می توانید ساده تر از آنچه که فکر می کنید حس نقاشی واقعی را در دنیای دیجیتال تجربه کنید. سری وان بای وکام، اینتوس، اینتوس پرو و سینتیک محصولاتی هستد که در شاخه های مختلف هنری مانند Digital Painting، Digital sketch & Drawing، Comic & manga Creation, Animation & Game, 3D Sculping & Modeling در سطوح مختلف مقدماتی تا پیشرفته کاربرد فراوانی دارند. نقاشی دیجینال یکی از رشته های پر طرفدار در بین شاخه هابی مختلف رشته گرافیک گرافیکی میباشد. شرکت وکام همواره تلاش کرده است که محصولات وکام مناسب برای نقاشی دیجیتال را برای علاقه مندان به این حوزه هنری، با توجه به پارامترهایی مانند سطح فعالیت کاربران از مبتدی تا حرفه ای، و میزان بودجه خرید کاربران، در سایزها و قیمت های متنوع تولید کند.

یادگیری نقاشی نیاز به زمان دارد

به طور کلی یادگیری و توسعه مهارتهای فردی در هر زمینه ای پروسه زمانبری است. یادگیری نقاشی دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست و یادگیری اصول آن و ارتقا مهارتهای طراحی و نقاشی دیجیتال نیاز به تمرین و گذاشتن زمان کافی می باشد. بنابراین بهتر است ابتدا علاقه مندان به این رشته اصول اولیه نقاشی دیجیتال را مانند نحوه کشیدن صورت یک انسان، گیاه و یک جانور را با کمک کتابها و فیلم های آموزشی یا شرکت در کلاس های آموزشی یاد بگیرتد تا زمینه و آمادگی لازم برای شروع کارهای حرفه ای تر مانند طراحی کاراکتر، کارتون، تصویر سازی دیجیتال و سایر زیر شاخه های مربوط به نقاشی دیجیتال فراهم شود.

محصولات وکام برای نقاشی دیجیتال

درباره نقاشی دیجیتال بیشتر یاد بگیرید

محصولات وکام برای نقاشی دیجیتال

How to draw a female face step by step

محصولات وکام برای نقاشی دیجیتال

Learn to draw with these 10 easy exercises

محصولات وکام برای نقاشی دیجیتال

How to draw a dog step by step

برای نقاشی به چیزهایی نیاز است؟

در واقع هیچ وقت برای نقاشی کردن دیر نیست. یک ورق کاغذ سفید، یک قلم و کمی صبوری نیازهای اولیه برای شروع نقاشی است. البته در صورت علاقه به رشته نقاشی دیجیتال نیز میتوان از یک قلم و تبلت گرافیکی یا قلم و مانیتور طراحی که نسخه دیجیتال و ثانویه قلم و کاغذ معمولی محسوب میشوند، استفاده کرد.

یک قلم دیجیتال در کامپیوتر شما دقیقا مانند موس عمل میکند. نشانگر موس در زیر نوک قلم قرار میگیرد و شما میتوانید قلم سبک، دقیق، حساس به فشار و بدون نیاز به باطری را روی مانیتور خود حرکت دهید و کارهایی مانند کلیک، دبل کلیک، کلیک راست و چپ را با آن انجام دهید و همانطور که قبلا نیز گفته شد در صورت لزوم، نرم افزار مورد نظر خود را باز کرده و کلیه عملیات لازم را برای خلق یک نقاشی دیجیتال با کیفیت را انجام دهید.

 

مزایای استفاده از تبلت گرافیکی:

تبلت گرافیکی برای خلق آثار دیجیتال از روی آنچه که مشاهده میکنید و یا در تخیل شماست، بسیار سودمند و پرکاربرد است. در واقع تبلت های گرافیکی با کمک نرم افزارهای مخصوص و در دسترس نقاشی دیجیتال به شما کمک میکنند که آنچه شما برای کشیدن یک نقاشی ساده تا حرفه ای دیجیتال نیاز دارید; مانند قلم، براش، مارکر، پاک کن، گچ و …  را در اختیار داشته باشید.

داشتن این ابزار دیجیتال همراه با طیف وسیعی از رنگ ها به این معنی است که شما دیگر به خرید فیزیکی این ابزار نیازی ندارید. در واقع همه آنها را به کمک تبلت گرافیکی و نرم افزارهای مخصوص کامپیوتری در اختیار خواهید داشت. همچنین میتوانید  آثار خود را براحتی با دوستان و اساتید و یا در شبکه های مجازی برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و با آنها تعامل و همفکری داشته باشید.

 

محصولات وکام مناسب برای نقاشی دیجیتال:

برای تهیه ابزار دیجیتالی برای نقاشی دیجیتال شما میتوانید قلم و تبلت گرافیکی یا قلم و مانیتور طراحی را خریداری کنید. در قلم و تبلت گرافیکی شما با یک قلم سبک، دقیق و حساس به فشار روی یک پد حساس میکشید و اثر کار خود را روی مانیتور کامپیوتری که پد به آن متصل است، در نرم افزار مربوطه مانند Paint مشاهده میکنید. در واقع با این ابزار شما چشمتان رو به مانیتور است و روی پد چیزی نمی بینید و در واقع با حرکت نشانگر موس (Cursor) که در زیر نوک قلم قرار میگیرد کار خود را دنبال میکنید. این مدل تبلت ها در حال حاضر با سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ قابل تهیه هستند.

در قلم و مانیتور شما به طور مستقیم با قلم روی یک مانیتور طراحی حساس و حرفه ای کار میکنید که این مانیتور نیز از طریق کابل به خروجی کارت گرافیک کامپیوتر شما متصل میشود. در این حالت شما دارای دو مانیتور با یک سخت افزار خواهید بود. این مانیتورها در حال حاضر در سایزهای مختلفی مانن 13، 16، 22، 24 و 32 اینچ موجود می باشد. این مدل ها گر چه از نظر مشخصات فنی تفاوت چندانی با تبلت های کرافیکی ندارند ولی لذت کار کردن و تمرکز کاربر قطعا بیشتر خواهد بود و به همین دلیل در بین گرافیست های حرفه ای بسیار محبوب هستند.

البته یکسری ابزارهای حرفه ای به نام موبایل استودیو پرو نیز وجود دارند. این قلم و کامپیوتر ها در واقع تبلت هایی با سیستم عامل ویندوز، با مانیتورهایی با کیفیت بسیار بالا در سایزهای 13 و 16 اینچ هستند که از سخت افزاری قدرتمند، کارت گرافیک و باطری قوی برخوردارند و برای کار کردن نیازی به کامپیوتر دیگری ندارند و در هر مکانی قابل استفاده هستند. که البته از قیمت بالایی هم برخوردار هستند.

بیشتر یاد بگیرد

11

طراحی

6

ویرایش

10

فیلم و انیمیشن

محصولات وکام

  • قلم تبلت ها
  • قلم نمایشگرها
  • قلم کامپیوتر ها
  • پدهای هوشمند
  • قلم ها