وکام

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

تبلت های قلم دار ابزارهای سودمندی هستند که طراحان گرافیست با استفاده از استایلوس دقیق آنها می توانند طراحی های خود را به راحتی از ذهن خلاق، به نرم افزارهای کامپیوتری انتقال دهند. شرکت وکام پس از تولید نسل جدید اینتوس پرو در سال 2017 برای مدلهای سایز متوسط Medium و بزرگ Large نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام را تحت عنوان intuos Pro Paper Edition را برای اولین بار به بازار معرفی کرد.

قلم نوری وکام Intuos Pro L Paper

این مدل تمام خصوصیات اینتوس پرو  ماننداتصال بلوتوث، قلم نسل جدید و قابلیت مالتی تاچ را دارد. به سری نسخه کاغذی اینتوس پرو یک عدد کیت حاوی خودکار مخصوص وکام و گیره کاغذ اضافه شده است که به کاربر اجازه میدهد طرح ها، نقاشی ها و دستنوشته های خود را برروی کاغذ معمولی با سایز A4 و A5 با استفاده از قلم مخصوص وکام با نوک قلم Finetip و ضخامت 0.4 میلیمتر بدون اتصال به کامپیوتر تکمیل کند و  سپس از طریق بلوتوث یا کابل usb به گوشی یا تبلت و کامپیوتر انتقال دهد و پس از تبدیل آنها به فایل های دیجیتال با فرمتهای رایج وکتور و رستر آنها را ویرایش و ذخیره و درصورت نیاز منشر کند.

 

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

قلم وکام پرو نسل جدید:

 نسخه کاغذی اینتوس پرو و کام مانند مدلهای معمولی از قلم وکام پرو نسل 2 پشتیبانی میکند. قلم جدید شرکت وکام طوری طراحی شده که با دو دکمه قابل تنظیم در کنار قلم، حساسیت بسیار بالا و درک فشار تا سطح (8192level)، با تشخیص زاویه 60± درجه قلم موجب القائ حس طبیعی قلم به کاربر و کنترل راحت آن روی صفحه اینتوس پرو میشود. تبلت گرافیکی وکام Intuos Pro Paper  علاوه بر این قلم با قلم سه بعدی وکام (wacom 3D pen) و قلم باریک وکام (wacom pro slim) نیز سازگار است که در صورت نیاز بایستی جداگانه خریداری شود.

قلم نوری وکام Intuos Pro Medium

قلم فاین تیپ وکام:

در داخل جعبه  اینتوس پرو وکام نسخه کاغذی (Intuos Pro  Paper Edition) علاوه بر قلم وکام نسل دو، یکعدد خودکار مخصوص (Finetip Pen) وکام نیز وجود دارد. این قلم با نوک ضخامت حدود 0.4 میلیمتر و رنگ مشکی به کاربر این امکان را میدهد که به نرمی روی کاغذ معمولی کوچکترین جزئیات را ثبت کند، آنرا به کامپیوتر یا گوشی و تبلت منتقل کند. آنها را ویرایش و ذخیره کند و یا در صورت نیاز به اشتراک بگذارد. برای کار بروی کاغذ، وکام خودکار دیگری نیز به نام (Ballpoint Pen) دارد که ضخامت نوک آن 1 میلیمتر است. رنگ جوهر این قلم نیز مشکی است و ضخامت نوک قلم و عمر جوهر بیشتری نسبت به قلم فوق دارد. البته این قلم در صورت نیاز بایستی جداگانه خریداری شود.

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

مراحل تبدیل طرح روی کاغذ به فایل دیجیتال: 

1. ابتدا کاغذ مورد نظر خود را با سایز (A4 یا A5) روی تبلت اینتوس پرو قرار دهید و با نگهدارنده کاغذ، آنرا فیکس کنید.

2. همزمان با کار شما بروی کاغذ با خودکار (Finetip) یا (Baiipoint ) صفحه اینتوس پرو هرگونه حرکت شما را بروی کاغذ به فایل دیجیتال تبدیل می کند تا بتوانید آنرا در نرم افزار مورد نظرتان ویرایش کنید.

3. برای کار بروی کاغذ نیازی نیست که به کامپیوتر یا اینترنت متصل باشید، اینتوس پرو جدید وکام میتواند 200 طرح چندلایه و یا 1000 فایل تک لایه را در خود ذخیره کند.

4. تبلت گرافیکی وکام Intuos Pro Paper را با کابل (USB) به کامپیوتر وصل کنید و برنامه (Inkspace) را نصب کنید.

اکنون میتوانید طرح ها و دستنوشته های ذخیره شده خود را تحت فرمت های رایج فایلهای (Vector) و (Raster) به کامپیوتر منتقل، ذخیره و منتشر کنید و یا همزمان به صورت آنلاین به کارخود ادامه دهید. (ثبت نام در سایت وکام لازم است)

نرم افزار inkspace نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

اپلیکیشن Inkspace:

نرم افزار فوق به صورت تخصصی برای هنرمندان و طراحان تولید شده است که با کمک آن میتوان طرح دستی روی کاغذ را با فرمتهای (Vector) و (Raster) لایه بندی و ویرایش کنید.

1. کارهای خود را با فرمت هایی نظیر JPG ,PSD, SVG… انتقال دهید.

2. برروی طرح های خود همزمان در چند سیستم کار کنید.

3. پروژه های خود را با دوستان و همکاران به اشترا ک بگذارید.

جهت توضیحات بیشتر درباره نرم افزار فوق به لینک  Wacom inkspace مراجعه کنید.

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

محتویات جعبه نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام:

1. تبلت اینتوس پرو

2. قلم نسل جدید وکام

3. پایه  نگهدارنده قلم

4. شش عدد نوک استاندارد

5. چهار عدد نوک Felt

6. قلم Finetip و سه عدد نوک اضافه

7. گیره نگهدارنده کاغذ

8. ده عدد کاغذ A5

9. کابل 2 متری USB

10. کیف لوازم جانبی

 

 نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

 

اینتوس پرو وکام نسخه کاغذی در دو مدل تولید می شود:

تبلت گرافیکی وکام Intuos Pro Paper Medium  با محدوده فعالیت قلم روی صفحه (15 در 21 cm) که سبکتر و جمع و جورتر است، به راحتی در کیف جا می شود و حمل و نقل و جا به جایی آن راحت تر است و فضای کمتری را روی میز کار اشغال میکند.. تبلت گرافیکی وکام Intuos Pro Paper Large  با محدوده فعالیت (20 در 30 cm) قلم روی صفحه و فضای فعالیت بیشتر مناسب برای فعالیتهای گرافیکی  مانند طراحی و نقاشی دیجیتال که به کار در سایزهای بزرگتر برای آنها مناسب تر است.

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

چگونه طرح ها و دستنوشته ها را لایه بندی و ذخیره کنیم:

برای کار با خودکار و کاغذ اینتوس پرو پیپر ادیشن، پس از نصب اینتوس پرو وکام روی کامپیوتر، ابتدا مطمئن شوید که تبلت گرافیکی شما روشن است. سپس برای ذخیره کردن اسکتچ های شما و شروع پروژه جدید دکمه گرد کنار تبلت رافشار دهید. در این حالت چراغ LED+ روی دکمه از رنگ آبی به سبز تغییر میکند. برای ایجاد یک لایه جدید روی طرح خود دو بار Double Click روی دکمه بزنید و به نوشتن یا طراحی (Sketching) حود با خودکار وکام روی کاغذ ادامه دهید. در این حالت LED+ با رنگ آبی دو بار چشمک میزند. پس از اتمام کار و برای خیره کل پروژه دکمه گرد را فشار دهید.

نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

روش انتقال نوشته ها و طرح ها به کامپیوتر:

در صورتیکه شما قبلا نرم افزار INKSPACE  را از سایت وکام دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کرده اید، هنگامیکه تبلت گرافیکی اینتوس پرو پیپر ادیشن را با کابل USB یا از طریق بلوتوث به کامپیوتر متصل میکنید. طراحی ها و دستنوشته های شما به صورت اتوماتیک به قسمت Library نرم افزار فوق منتقل میشود. پس از انتقال میتوانید آنها را با این نرم افزار ویرایش و با فرمت های متداول وکتور و رستر در کامپیوتر خود ذخیره و منتشر کنید. چنانچه پس از اتصال با بلوتوث، اسکتچ های شما پس از چند ثانیه به صورت اتوماتیک به کامپیوتر منتقل نشد، دکمه گرد روی تبلت را یکبار فشار دهید.

نرم افزار inkspace نسخه کاغذی اینتوس پرو وکام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *